
Голова Школи наукового лідерства факультету №1 Харківського національного університету внутрішніх справ Віталій Найда взяв участь в онлайн-заході високого рівня «Майбутнє Східного партнерства ЄС», організованому Німецькою радою з міжнародних відносин (DGAP) спільно з Генеральним директоратом з питань сусідства та переговорів про розширення.
Почесними спікерами заходу виступили:
Катарина Матернова, заступник Генерального директора Європейської Комісії з питань Східного партнерства, економічних інвестиційних планів та відносин з МФО та в.о. голови групи підтримки України,
Світлана Тихановська, провідна діячка білоруської демократичної опозиції, колишня кандидатка в президенти Білорусі,
Павло Латушко, голова антикризового управління, колишній міністр культури, колишній посол,
Міхаель Зіберт, керуючий директор з питань Росії, Східного партнерства, Центральної Азії,
Д-р Крістіна Герасимова, керівник Офісу президента Молдови, старший політичний радник Президента Республіки Молдова,
Анна Вестерхольм, посол Східного партнерства, Міністерство закордонних справ Швеції,
Вано Чхіквадзе, менеджер програми інтеграції з ЄС у Фонді відкритого суспільства Грузії,
Тойво Клаар, спеціальний представник ЄС з питань Південного Кавказу та кризи в Грузії,
Лоуренс Мередіт, директор з питань сусідства Схід та інституційного розвитку, DG NEAR, Європейська комісія,
Орися Луцевич, керівник і науковий співробітник Українського форуму, Програма Росія та Євразія.
На заході високого рівня було обговорено, як поточні тенденції впливають на розвиток Східного партнерства ЄС, зокрема виклики, пов’язані з пандемією та її соціально-економічними наслідками. Почесні спікери у своїх промовах та відповідях на запитання учасників детально розглянули питання вирішення різноманітних криз у регіоні Східного партнерства, включаючи другу війну в Нагірному Карабаху та ситуацію в Білорусі.
Онлайн-захід високого рівня «Майбутнє Східного партнерства ЄС» складався з трьох окремих частин. Головною подією стала панельна дискусія на високому рівні з політиками та провідними експертами щодо від саміту в грудні. Після цього відбудуться дві сесії, кожна з яких була зосереджена на нагальній кризі для Східного партнерства. На першій сесії була розглянута політична ситуація в Білорусі; на другий — затяжні конфлікти у Східному партнерстві ЄС.
Таким чином, онлайн-захід зібрав разом ключових політиків та експертів громадянського суспільства та дозволив плідно обговорити поточні перешкоди для Східного партнерства та шляхи їх вирішення у майбутньому.